Nazwa poszetki wywodzi się z francuskiego, ale słowo to ma swoje odpowiedniki w wielu językach. Nic dziwnego, skoro te drobne dodatki zawojowały męską modę.

Dziś stanowią one symbol klasycznej elegancji. Skąd można je wziąć? Na rynku funkcjonują sklepy z poszetkami, poszetki można kupić także w sklepach z elegancką modą męską.

Jak wygląda poszetka?

Poszetka to niewielki, prostokątny kawałek materiału, noszony w przedniej kieszeni marynarki (wywodzi się ona zresztą od męskich chusteczek). Niewielki pasek materiału wystający z kieszonki to właśnie poszetka. Na rynku można znaleźć obecnie chusteczki gładkie lub we wzory. Ich kolorystyka jest najczęściej jasna, ale zdarzają się także modele w ciemnych barwach. Warto pamiętać, że barwę i wzór poszetki należy zharmonizować z krawatem. Współczesny savoir-vivre pokazuje, że można ją nosić na różne sposoby. Zatem:

Sposób noszenia poszetki?

Za pomocą tego elementu garderoby mężczyźni mogą nadać swojemu ubiorowi charakter bardziej lub mniej oficjalny. Najczęściej poszetkę składa się w kwadrat, wówczas z kieszeni wystaje wąski pasek jej brzegu. Wariant drugi zakłada, że materiał można złożyć niesymetrycznie, wówczas z kieszeni wystaje róg poszetki. Chusteczka noszona według sposobu pierwszego pasuje do strojów wizytowych, a według sposobu drugiego – do nieoficjalnych. Obszerniejszy artykuł na ten temat można znaleźć w sklepie z poszetkami Pewienpan.pl pod adresem: www.pewienpan.pl. Sklep Pewienpan.pl oferuje spory wybór markowych dodatków i akcesoriów dla wymagających klientów.

M.B., pewienpan.pl