Od zawsze wiadome jest, że każda z Pań chce wyglądać pięknie i kobieco pozostając przy tym modną i elegancką.  Nie zawsze jednak to co aktualnie modne będzie  w pełni pasowało do naszego wyglądu.  Należałoby więc  zastanowić się, która z rzeczy będących w modzie wpłynie korzystnie na naszą sylwetkę, a która może jej zaszkodzić. Warto więc zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami jakimi należy  się kierować  podczas dobierania ubrań codziennych jak również odzieży wieczorowej (np. sukienki wieczorowe)  tak aby podkreślić nasze atuty i ukryć pewne niedoskonałości . Dodatkowo chcielibyśmy zastanowić się nad wyborem najlepszego fasonu sukienki , tuniki oraz innych elementów damskiej odzieży.    Zapraszamy do lektury.
Aby wyglądać modnie sexy i kobieco należy właściwie  dopasować model sukienki do własnego ciała.  A z kolei odpowiednie dopasowanie ubrań należy rozpocząć od  dokładnego określenia swojego modelu sylwetki.  Według dwóch najbardziej cenionych i znanych  stylistek mody Trinny Woodall i Susannah Constantine  wyróżnić można 12 podstawowych typów sylwetki:

1.    KOLUMNA
Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju sylwetki jest wysoki wzrost a co za tym idzie długie, smukłe nogi.  Kobiety będące „kolumną” często mają problemy z dopasowaniem ubrań z powodu np. zbyt krótkich nogawek spodni czy też zbyt krótkich rękawów żakietów lub kurtek.  Cechują się proporcjonalnością ramion oraz bioder.  Kolumny posiadają raczej niewielkie wcięcie w talii aczkolwiek jest widoczne z uwagi na nie za duży biust (miseczka „B”).
2.    LIZAK
To model figury pożądany przez większość z pań. „Lizaki” to osoby szczupłe, zgrabne,  mocno kobiece, posiadające wąskie ramiona proporcjonalne do wielkości bioder.  Cechą charakterystyczną tego rodzaju sylwetki  są długie nogi oraz duży biust (miseczka „C”, „D”)
3.    ROŻEK
Rodzaj sylwetki typowy dla modelek.  Szerokość ramion raczej większa od szerokości bioder.  Cechą wyróżniającą panie o kształcie sylwetki  rożka są długie, zgrabne nogi. Częstym problem pojawiającym się u osób będących „Rożkiem” to dobór spodni.  Fason oraz rozmiar pasujący w talii okazuje się być zbyt szeroki w biodrach.  Ponadto cechą charakterystyczną dla tego modelu figury jest mały lub średni biust – maksymalnie miseczka „B”.
4.    KIELICH
Szerokie ramiona, duży biust oraz odznaczający się brzuszek są znacznie bardziej pokaźne aniżeli wąskie  i zgrabne biodra. Cechą typową dla sylwetki „kielich” są długie i smukłe nogi. Wcięcie w tali jest raczej nie widoczne.
5.    CEGŁA
To model sylwetki typowy dla pań posiadających szerokie ramiona, szersze od bioder oraz dość masywne w stosunku do reszty ciała,  krępe uda oraz łydki. Wcięcie w talii raczej nie występuje, natomiast widoczny jest brzuszek.  Biust pani o sylwetce cegły jest uzależniony od masy ciała. Zazwyczaj jest to rozmiar „B” lub „C”.
6.    JABŁKO
Jabłko to kształt obrazujący sylwetkę  pań o bardziej okrągłych kształtach. Cechą typową dla tego modelu jest spory brzuszek, zazwyczaj większy od biustu. Wcięcie w talii nie występuje. Dolna partia sylwetki jest znacznie mniejsza od górnej  (zgrabne, szczupłe nogi, płaskie pośladki) co powoduje wizualną dysproporcję sylwetki. 
7.    DZWONEK
To kształt charakterystyczny dla drobnych, delikatnych kobiet z puszystym ale uroczym dołem. „Dzwonek” wyróżnia bardzo zgrabna górna część sylwetki – wąskie ramiona, mały biust, płaski brzuszek .  Posiada natomiast dość szerokie biodra oraz masywne nogi.
8.    GRUSZKA
To również kształt posiadający pewne dysproporcje w budowie sylwetki.  Gruszki mogą posiadać szczupła figurę ale zawsze będą  cechować się znacznie bardziej wyrazistym dołem w stosunku do górnej części sylwetki.  Posiadają wąskie ramiona, mały biust („A”, „B”) płaski brzuszek.  Przy takim typie figury dość mocno widoczne jest wcięcie w talii. Dodatkowo zauważalne są szerokie biodra oraz krępe, raczej krótkie nogi.
9.    KRĘGIEL
Typ sylwetki bardzo mocno zbliżony do „Gruszki”. Odróżnia go natomiast większy biust („B”, „C”) oraz znacznie dłuższe nogi.  Przy takiej budowie  nadal zostaje zachwiana proporcjonalność sylwetki. Jest ona jednak mniej zauważalna niż w przypadku „Gruszki”. Dla takiej urody polecane są bluzki.
10.    WIOLONCZELA
Wiolonczela to obraz kobiety o bardziej masywnej budowie ciała. Charakteryzuje się dość szerokimi biodrami aczkolwiek pozostającymi w proporcji z równie okazałymi ramionami. Cechą typową dla tego rodzaju sylwetki jest okazały biust („C”, „D”, „E”). 
11.    WAZA
To najbardziej typowa, szczupła i  zarazem bardzo kobieca sylwetka. Cechuje się dużym biustem („C”, „D”) oraz delikatnym  wcięciem w talii. „Waza” posiada krągłe, dosyć pełne biodra, ale są one doskonale zbalansowane z  górną częścią sylwetki.  Cechą typową dla tego rodzaju sylwetki są długie, piękne nogi.
12.    KLEPSYDRA
To model figury pokrewny z cechami charakterystycznymi dla „Wazy”.  Odróżnia go bardziej widoczne wcięcie w talii oraz obszerniejszy rozmiar bioder i większy biust.  „Klepsydra” jest najbardziej kobiecym modelem sylwetki.

Sklep z odzieżą damską www.PartyLook.pl