Masa Plastyczna Clay od Marthy Stewart Crafts to zupełnie nowy i bardzo oryginalny sposób zdobienia projektów scrapbookingowych - albumów, kartek okolicznościowych, tagów czy pudełek podarunkowych. Ale masa umożliwia również tworzenie nieskończenie wiele ozdób i dekoracji przestrzennie nieograniczonych - wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Scrapbooking posiada bardzo wiele technik zdobienia projektów, a od niedawna zaliczyć do nich można również masę plastyczną Clay. Masa jest nietoksyczna i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów takich jak zgrzewanie, moczenie w wodzie czy poddawanie jej działaniu wysokich temperatur. Po prostu wykonaj z niej własne ozdoby i odłóż ją na 24 godziny - masa zastygnie  pod wpływem powietrza. Tak zastygnięta masa jest niezwykle lekka i względnie wytrzymała, dzięki czemu doskonale nadaje się do dalszej obróbki.

Jakiej?

Zastygniętą masę można dokleić do papieru, pomalować farbami, ozdobić brokatem, doczepić dodatkowe elementy i wiele, wiele więcej. Tutaj jedynym ograniczeniem jest już tylko Twoja kreatywność. Pamiętaj, że z masy możesz wykonać również samodzielne ozdoby takie jak breloczki, kolczyki, bransoletki, figurki czy ramki na zdjęcia. Po prostu zaprojektuj swoją własną dekorację, a następnie ją wykonaj!

Co jest potrzebne?

Na początek potrzebujesz dwa produkty - zestaw podstawowych mas plastycznych oraz białą masę plastyczną. I już w tym momencie możesz rozpocząć swoją przygodę z masą, ponieważ masa jest bardzo elastyczna i idealnie nadaje się do ręcznego rzeźbienia. Do wymienionych wyżej produktów załączona jest również instrukcja mieszania kolorów, dzięki czemu bez większej wprawy możesz uzyskać bardzo zróżnicowane i ciekawe kolory. Po tym jak nabierzesz odrobinę praktyki już sam będziesz mógł tworzyć zupełnie nowe odcienie, które możesz modyfikować bez żadnych ograniczeń.

Zalecamy również zaopatrzenie się w silikonowe foremki oraz narzędzia (dłutka i patyczki) do precyzyjnego rzeźbienia - produkty te pochodzą z tej samej kolekcji. Silikonowe foremki pomogą Ci uzyskać bardzo oryginalne kształty w mgnieniu oka. Foremki są wielokrotnego użytku (wystarczy po  użyciu umyć je pod bieżącą, ciepłą wodą), dzięki czemu będziesz stale cieszyć się precyzyjnymi i bardzo ciekawymi ozdobami, zaprojektowanymi przez Marthę Stewart. Natomiast narzędzia do Clay, umożliwią Ci tworzenie ozdób przestrzennych, miedzy innymi cudownych bukietów, które będą wyglądały jak żywe! Ponadto dzięki tym akcesoriom będziesz mógł dodawać wiele faktur i tekstur swoim projektom - staną się przez to jeszcze bardziej realistyczne.

Masa Clay to fantastyczna technika, dzięki której scrapbooking stanie się dla Ciebie jeszcze przyjemniejszy i prostszy. Masa jest niezwykle łatwa w użyciu, a ozdoby które dzięki niej uzyskasz sprawią, że Twoje projekty staną się jeszcze bardziej oryginalne i piękniejsze!

Autor: Fifi Rifi