Czy stosowałyście kiedyś mydło, które nie wygląda jak mydło, a bardziej jak… gęsta pasta?
Na czym polega tajemnica niezwykłej skuteczności savon noir - oryginalnego czarnego mydła prosto z Maroka? Jak używać kosmetyku, który nie jest ani w formie kostki, ani w postaci żelu? Czy to się w ogóle pieni?
Zaraz rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na najczęściej zadawane pytania odnośnie czarnego mydła savon noir. W Maroku tradycyjny zbiór oliwek zakończony jest wyciskaniem z nich pasty oliwnej. Bogata w naturalne składniki odżywcze i antyoksydanty oliwka od tysiącleci stosowana jest do pielęgnacji skóry. Otrzymane w ten sposób mydło pachnie lekko gorzkawą nutą, charakterystyczną dla owoców drzewa oliwkowego. Pastę stosujemy do mycia ciała podobnie jak gęsty żel pod prysznic. Niewielką ilość produktu nabieramy na dłoń i masujemy skórę. w kontakcie z wodą gęsta masa staje się kremową, delikatną pianą. Jest niezwykle wydajne, więc opakowanie mydła starcza na bardzo długo. Jest to produkt w 100% naturalny, łagodzi podrażnienia i doskonale nawilża nawet bardzo suchą i spierzchniętą skórę.  Jego delikatność sprawia, że może być stosowane przez osoby skłonne do alergii oraz do mycia ciała niemowląt.
Na rynku występuje wiele produktów kosmetycznych bazujących na savon noir oraz łączonych z innymi składnikami roślinnymi. Oferowane w mydlarni GreenSkin[url=http://greenskin.pl/sklep/savon-noir/] savon noir jest całkowicie neutralne, nie zawiera żadnych dodatkowych składników[/url]. Dzięki temu możesz dopasować stosowanie produktu do swoich potrzeb - na przykład stosować czyste mydło marokańskie do peelingu ciała lub połączyć niewielką porcję z wybranym olejkiem eterycznym w celu poprawienia obrazu cery. Klasycznym przykładem jest czarne mydło + olejek z drzewa herbacianego używany do pielęgnacji cery trądzikowej.
Polecamy przetestować skuteczność savon noir w skomponowanych samodzielnie rytuałach pielęgnacji ciała w zaciszu własnej łazienki.

 

Paula Jędrusik

GreenSkin.pl