Chrzest święty dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziców. Trwają długie przygotowania do tej uroczystości. Należy wybrać czy świętowanie uroczystości odbędzie się w domu, czy w wynajętym lokalu. Trzeba zastanowić się kogo zaprosić, szczególnie jeśli ma być to impreza w lokalu.

Jeśli wybieramy przyjęcie gości w domu, musimy się zastanowić, czy zamówić firmę kateringową, czy też z pomocą mamy lub teściowej przygotować posiłek.Kolejnym ważnym przy organizacji chrztu jest ubranko dla malca.

Bardzo trudno jest znaleźć garnitur dla chłopca, Znacznie łatwiej jest o ubranko dla 6-miesięcznego dzidziusia. Takie dziecko też lepiej znosi samą uroczystość, choć nie jest powiedziane, że dziecko 3-miesięczne nie wytrzyma np. w kościele.

Większość rodziców jedzie do kościoła z wózkiem, bo tak jest znacznie wygodniej, więc należy pomyśleć o jakiejś okolicznościowej pościeli do wózeczka. No i oczywiście ubranko.

Dla dziewczynek można kupić śliczne sukienki. Bardziej zdobione, z falbanami, tiulami, podszewkami itp. jak i te znacznie skromniejsze. W obu rodzajach mała dziewczynka będzie wyglądać jak księżniczka, z tym że należy zawsze brać pod uwagę wygodę dziecka w kościele i na uroczystości z rodziną, no i oczywiście porę roku.

Podobnie wygląda sprawa ubranka dla chłopców. Można kupić maleńkie ubranka  już od rozmiaru 62, w różnych kolorach: beże, błękity, szarości i czernie. Należy dodać, że takie garnitury zawierają także kamizelkę i krawat lub muchę. Do kompletu idealnie pasują bodo-koszulki w różnych kolorach i wzorach.

Ważne, aby pomyśleć o naszym dzieciątku już po oficjalnej części tego Wielkiego Dnia. Pomyślcie drodzy rodzice o ładnym ubranku na przebranie w domu lub lokalu. Każdy z nas wie, że eleganckie ubranie nie jest wygodne na dłuższą metę, a co dopiero dla takiego brzdąca.