Polski rynek odzieżowy z roku na rok ma się coraz lepiej. Powstają nowe pracownie uznanych na świecie projektantów mody. Ich butiki otworzyły się na świat normalności, gdzie klientami nie są wyłącznie celebryci.

O rosnącym potencjale naszego rynku świadczą też salony otwierane przez największe domy mody świata. Do niedawna można było tylko pomarzyć o wybraniu się na zakupy rodem z paryskich czy mediolańskich luksusowych modnych ulic. Teraz jest to możliwe, w szczególności odwiedzając nowe miejsca na mapie Warszawy. Również ekskluzywne marki odzieżowe zagościły na dobre w najlepszych galeriach handlowych. Wiele kobiet, ale także coraz częściej mężczyzn odwiedza wspomniane sklepy w poszukiwaniu inspiracji, by namacalnie obcować ze światem wielkiej mody. Przymierzyć najmodniejsze sukienki, spódnice znanego projektanta, czy zobaczyć się w bluzce widzianej w najnowszych magazynach modowych to marzenie każdej kobiety. Niestety na przeszkodzie do zakupu często staje cena, która we wspomnianych butikach zaczyna się od kilkuset złotych. Czy trzeba jednak rezygnować z takich marzeń ? Okazuje się, że niekoniecznie.

W polskim internecie powstało kilka butików online, oferujących najlepsze marki odzieżowe w myśl idei second hand, gdzie za kilkakrotnie mniejsze ceny można stać się posiadaczem wyjątkowej kolekcji. Można znaleźć w nich prawdziwe perełki, także tych marek, które na polskim rynku jeszcze nie są dostępne w licencjonowanej dystrybucji.

Kluczem doboru oferty jest jej unikalna wartość estetyczna i co najważniejsze oryginalność rozumiana dwojako. Każda sztuka odzieży weryfikowana jest pod kątem oryginalności producenta, podróbkom mówimy stanowcze nie. Oryginalność to też wyjątkowość, gdzie każdy egzemplarz w sklepie jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny.

Nie lubię nierozsądnej konsumpcji, dlatego zachęcam do powtórnego odkrycia piękna i własnego stylu w rzeczach używanych. Second hand i recykling odzieżowy to już nie obowiązek, to gorący trend w modzie.

Takich sklepów w przestrzeni internetowej jest kilka, a każdy ma swoją specyfikę i kierowany jest, w pewnych obszarach, do innego klienta. Mimo, że ceny, które oferują są wyższe niż w klasycznych lumpeksach to w zamian dostaje się gwarancję jakości, możliwość zwrotu, oryginalność i oszczędność czasu.

Marcin Jurczuk