Kupowanie pierwszych ubranek dla noworodka w rozmiarze 56 lub 62 to dla Mamy czysta przyjemność. Czas ciąży pozwala sie cieszyć wizjami przyszłego macierzyństwa, a zakupione ubranka czynią te wizje bardziej realnymi.

Stanowczo, jeśli macie mozliwość przejęcia po innym maluchu wyprawki dla noworodka to trzeba to zrobić. Używane ubranka nie sa zniszczone, bo maluch nosi je bardzo krótko. Dziecko szybko wyrasta z początkowych rozmiarów i nie zdąży zniszczyć odzieży. Jeśli koleżanka proponuje Wam przekazanie wyprawki to dla Was jest to czysta oszczędność pieniędzy, które potrzebne bedą chociażby na tak ważne wydatki jak szczepienia ochronne.

Na sam początek noworodek nie potrzebuje zbyt wielu ubranek. Wystarczy pięć sztuk body dla niemowląt, najlepiej kopertowych, czyli takich, które łatwo dziecku założyć. Do tego będziecie potrzebowali tyle samo śpioszków lub półśpioszków niemowlęcych. Przydadzą się także czapki kąpielowe, ciepłe skarpetki. Jeśli maluch ma przyjść na świat w czasie zimy, konieczny będzie zakup kombinezonu zimowego, ciepłej czapki, rękawiczek, i szalika lub golfika. Mamie przyda się także becik dla noworodka, ciepły kocyk, oraz specjalny zestaw do wózka.

Niezwykle przydatnym produktem jest także przenośny przewijak do przewijania, który wykorzystacie podczas wizyty u lekarza, lub u znajomych.

Lista rzeczy do zakupienia w ramach wyprawki niemowlęcej wydaje się być ogromna. Warto usiaść i zastanowić się, czy nie wpisaliście na nią zbyt wielu ciuszków.